top of page

Test na HIV

FES-www-sygnet-white.png

Dyrektorka Programu

Magda-2.jpg

dr n społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak

mail: m.bartczak@fes.edu.pl 

BEZPŁATNIE / ANONIMOWO / W 15 MINUT / W PUNKCIE LUB W DOMU

Mapa Google

ul. Nugat 3,

02-776 Warszawa – Ursynów

(przy Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji)

 

Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 16:00 – 20:00 (ostatnie badanie 19:30)

oraz w soboty w godzinach: 10:00 – 14:00 ( ostatnie badanie 13:30)

UWAGA! W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, w obu PKD ostatni klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

Mapa Google

ul. Marszałkowska 68/70,

 Warszawa – Centrum

(przy Laboratorium Medycznym Diagnostyka)

 

Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 16:00 – 20:00

UWAGA! W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, w obu PKD ostatni klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne prowadzone przez Fundację Edukacji Społeczne finansowane są ze środków Krajowego Centrum ds. AIDS Agendę Ministra Zdrowia oraz miasto stołeczne Warszawa

logo KC ds AIDS.png
logo UM.png

Projekt test

Testy domowe

Zrób test samodzielnie w domu 

Jeżeli chcesz zamówić bezpłatny test na HIV do samodzielnego wykonania w domu, wypełnij ankietę online znajdującą się w linku poniżej

 

Pamiętaj, na podstawie domowego testu na HIV jesteś w stanie wykluczyć zakażenie HIV dopiero po 12 tygodniach od ryzykownego zachowania. 

 

Test zareagował? Zgłoś się do najbliższego Punktu Konsultacyjno- Diagnostycznego lub Poradni Chorób Zakaźnych w Twoim Mieście.

 

Bezpłatne testy w kierunku HIV do samodzielnego wykonania finansowane są przez WHO, Weepie, AIDS Action Europe, UNAIDS.

Projekt współtworzony z TYTOTU.

logo-aae.png
UNAIDS20new_2.jpg

Plenerowe Testowanie na STI

Koordynatorka Programu

_T3B9581-Edit.jpg

Agnieszka Świderska

mail: a.swiderska@fes.edu.pl 

Fundacja Edukacji Społecznej realizuje bezpłatne i anonimowe testowanie na HIV poza Punktami Konsultacyjno-Diagnostycznymi. Celem projektu jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, którzy nie trafiają do punktów stacjonarnych.

Dzięki możliwości wykonania szybkich testów na HIV, kiłę i HCV na miejscu, podczas spędzania wolnego czasu, osoba nie musi podejmować takich kroków jak:

  • umówienie się na wizytę,

  • pojechanie do PKD,

  • oczekiwanie w placówce medycznej na wynik.

Przyjazne otoczenie i wsparcie kwalifikowanych pracowników pomaga minimalizować stres związany z badaniem.

Organizujemy bezpłatne testy na HIV w takich miejscach jak: kluby, festiwale, konferencje, wydarzenia plenerowe, koncerty, klubokawiarnie, przestrzenie miejskie.

Współpracujemy z: Metropolis Warszawa, Lunapark, Juwenalia, Pogłos, Bar Studio.

Nasze testowanie na HIV odbyło się podczas: UP TO DATE Festiwal, Parada Równości Warszawa, Juwenalia Warszawa, Juwenalia Radom, konferencja SeksON, wydarzenie SexWork Polska.

 

Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz zaprosić nas do swojej przestrzeni?

Napisz do koordynatorki.

Nasi Doradcy

Magdalena Ankiersztejn-Bartczak.jpg

Magdalena
Ankiersztejn - Bartczak

Doktor nauk społecznych, pedagog, edukator seksualny, socjolog, certyfikowany edukator, konsultant i doradca HIV/AIDS, Prezes Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej, członek Światowego International AIDS Society, Europejskiego European AIDS Clinical Society i Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS (PTnAIDS), współautorka Polskich Rekomendacji „Zasady opieki nad osobami zakażonymi HIV”, członek European AIDS Treatment Group i Network of Low Prevalence Countries of Central and South East Europe (NeLP), koordynator i doradca Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych oraz Mobilnego Serwisu Redukcji Szkód, autorka wielu publikacji i programów edukacyjnych, uhonorowana Czerwoną Kokardką.

Agnieszka Górecka.jpg

Agnieszka

Górecka

Pedagog, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, edukatorka seksualna, certyfikowana konsultantka, doradczyni i edukatorka profilaktyki HIV. W warszawskich punkach testowania pracuje od 2008r. Wiceprezeska Fundacji Edukacji Społecznej. Prowadzi wykłady i warsztaty w tematyce zdrowia seksualnego oraz wsparcie indywidualne dla osób żyjących z HIV i ich bliskich. Uhonorowana Czerwoną Kokardką.

Agata

Stola

Absolwentka Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w Instytucie Studiów Społecznych im. Profesora Roberta Zajonca Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiej Akademii Dyplomatycznej.  Wykłada na Krakowskiej Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Uniwersytecie Warszawskim. Jest seksuolożką i certyfikowaną psychoterapeutkę uzależnień. Ukończyła Szkołę Terapii Seksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz oraz szkołę psychoterapii uzależnień akredytowaną przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Certyfikowana przez Krajowe Centrum ds. AIDS doradczyni ds. HIV/AIDS. Członkini Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Zasiada w Radzie Naukowej Ośrodka Badań Społecznych nad Seksualnością Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę w Fundacji łączy z praktyką terapeutyczną w Instytucie Psychoterapii i Terapii Seksuologicznej SPLOT.

A.Kwiatkowska.JPG

Agnieszka

Świderska

Magister Zdrowia Publicznego specjalizacji Promocja Zdrowia i Epidemiologia. Od 2019 r. certyfikowana doradczyni ds HIV/AIDS. Koordynatorka Projektu Test w latach 2018-2020. Szkoleniowiec w zakresie edukacji seksualnej. W trakcie studiów podyplomowych z Seksuologii Praktycznej na SWPS w Poznaniu. Zawsze miła i chętna do pomocy. Prywatnie miłośniczka przyrody i właścicielka psa Lokiego.

Agnieszka Świderska.jpg
_T3B9858-Edit.jpg

Bogusława

Buga

Biolog, diagnosta laboratoryjny, specjalista analityki klinicznej z wieloletnim doświadczeniem w branży laboratoryjnej. Kierownik wieloprofilowego szpitalnego laboratorium medycznego. Specjalizuje się w analizie wyników badań diagnostyki szeroko rozumianych chorób infekcyjnych. Wykładowca na szkoleniach dla diagnostów laboratoryjnych. Członkini PTDL. Wykładowca na szkoleniach dla diagnostów laboratoryjnych. Od 5 lat certyfikowany doradca HIV/AIDS i pracownik PKD. Prywatnie niepoprawna optymistka i miłośniczka kotów.

Rafał Król.jpg

Rafał

Król

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje zainteresowania skupia wokół psychiatrii i seksuologii, w kierunku których planuje dalsze kształcenie. Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz społeczności LGBTQ+. Związany z Fundacją Edukacji Społecznej, koordynator kampanii społecznej zachęcającej do wykonywania testów w kierunku HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową, lider działań na rzecz pomocy i wsparcia dla osób problemowo używających chemseksu, certyfikowany doradca Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego, oraz Mobilnego Serwisu Redukcji Szkód, partyworker.

Patrycja

Wonatowska

Edukatorka seksualna, seksuolożka, terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania, wykładowczyni na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej. Doradczyni Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych oraz Mobilnego Serwisu Redukcji Szkód. Udziela konsultacji z zakresu seksuologii w After Party.
Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, które działają na rzecz edukacji seksualnej oraz profilaktyki zdrowotnej HIV/AIDS.
Nominowana przez redakcję Wysokich Obcasów do grona Entuzjastek - grona kobiet wyróżnionych za zaangażowanie w budowanie świadomości społecznej, entuzjazm i skuteczność.

Patrycja Wonatowska.jpeg

Karolina Lisek

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarka realizująca specjalizację z chorób zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie. Od 2020r. związana z Fundacją Edukacji Społecznej, działa w Mobilnym Serwisie Redukcji Szkód, jako edukatorka oraz pracownik medyczny podczas bezpłatnego i anonimowego testowania w kierunku HIV, HCV, kiła. Certyfikowana doradczyni ds HIV/AIDS, streetworkerka i partyworkerka. Lekarka prowadząca konsultacje w sprawie PrEP w Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji.

IMG-20220902-WA0019.jpg
Małgosia Abramowska.jpg

Małgosia

Abramowska

Wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współrealizatorka wielu projektów badawczych z obszaru uzależnień, członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami, Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej.Certyfikowana doradczyni z zakresu HIV/AIDS w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych anonimowych i bezpłatnych badań w kierunku HIV, HCV i kiły.

Natalia Juszczak.jpg

Natalia 

Juszczak

Psycholożka, specjalista psychoterapii uzależnień, trenerka grup, coach, psychoterapeutka psychodynamiczna w procesie certyfikacji w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Od  2019 roku Certyfikowana Doradczyni ds HIV/AIDS. 
Koordynatorka projektu AfterPartyFES. Pracuje również na Dziennym Oddziale Leczenia Uzależnień PL WAT.

Małgorzata

Kułaga

Magister psychologii w specjalizacji psychologia zdrowia i psychoterapia.

Od 2015 roku certyfikowany doradca do prowadzenia poradnictwa okołotestowego w zakresie HIV/AIDS.

Długoletnie doświadczenie i znajomość problematyki badań z zakresu diagnostyki medycznej.

Od wielu lat aktywnie uczestniczy  w różnych aspektach opieki medycznej. Posiada prawo do wykonywania zawodu pielęgniarki.

 

Małgorzata Kułaga.jpg

Malwina

Warszawaka

Od ponad ćwierć wieku zajmuje się tematyką HIV i AIDS. Nieco krócej pracuje w szkole, w której codziennie ćwiczy swoją cierpliwość, umiejętność rozmowy i dociekliwość. To wszystko pomaga jej w pracy z klientem Punktów Konsultacyjno – Diagnostycznych.
Na bieżąco uaktualnia swoją wiedzę na szeroko rozumianą tematykę związaną z HIV.
Obecnie pracuje również w Mobilnym Punkcie Redukcji Szkód, który dociera z pomocą do osób używających substancje zmieniające świadomość. Prowadzi zajęcia ze studentami z kierunków pedagogicznych. W wolnym czasie czyta książki, a gdy pogoda sprzyja - jeździ na hulajnodze, rowerze i rolkach. 
Uważa, że fajnie być członkiem zespołu PKD, który jest profesjonalny i życzliwy, a do pracy w punkcie przychodzi z pozytywnym nastawieniem. Lubi pracować z ludźmi, którzy lubią innych.

Malwina Warszawaka.jpg
Hubert Pawlik.jpg

Hubert

Pawlik

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista oceny technologii medycznych (HTA) oraz analityk danych. Certyfikowany doradca przez KC ds. AIDS. Związany z działalnością PKD od 10 lat. Wieloletnie doświadczenie oraz znajomość technologii medycznych pozwoliło mu zdobyć interdyscyplinarną wiedzę wykorzystywaną w pracy doradcy PKD

Ewelina Sadecka.jpg

Ewelina

Sadecka

Specjalista ds. epidemiologii, pielęgniarka, wykładowczyni akademicka i kursów specjalizacyjnych oraz edukatorka z zakresu epidemiologii.

Absolwentka Pielęgniarstwa i Zdrowia Publicznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwentka Studiów Podyplomowych z zakresu Zakażeń Szpitalnych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od 2014 doradczyni i pielęgniarka Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego testowania w kierunku HIV/AIDS.

Na co dzień pielęgniarka epidemiologiczna w Zespole Kontroli Zakażeń Szpitalnych w Dziecięcym Szpitalu Kliniczny przy ul. Żwirki i Wigury 63A w Warszawie.

Prywatnie mężatka, matka dwoje już dorosłych dzieci, właścicielka trzech kotów, miłośniczka kryminałów. W wolnych chwilach fotografuję i maluję obrazy.

Danuta

Wiewóra

psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, superwizor, wieloletni doradca PKD, koordynator Telefonu Zaufania AIDS, laureatka “Czerwonej Kokardki” symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV.

Danuta Wiewióra.jpg

Anna

Starzewska - Paciorek

AbsolwentkA socjologii Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW. Przez wiele lat pracowałA w sektorze organizacji pozarządowych. Od wielu lat interesuje ją tematyka HIV/AIDS jako temat nie tylko medyczny, ale również społeczny.

Inspiracją i wyzwaniem w jej pracy z ludźmi jest potrzeba rozmowy na tematy dla nich istotne, czasem trudne, bo wcześniej nie poruszane.

Prywatnie jest mamą trójki dzieci, dzięki którym wciąż doskonaali swoje kompetencje w zakresie: empatii, otwartości, negocjacji, komunikacji i zarządzania kryzysowego.

Anna Starzewska - Paciorek.jpg
Bogna Szymańska-Kotwica.jpg

Bogna 

Szymańska - Kotwica

Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii. Od lat pracuje jako psycholog w Poradni Profilaktyczno-Leczniczej Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie oraz Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych Fundacji Edukacji Społecznej oraz prywatnym gabinecie psychoterapii Minds of Hope. Jest autorką i współautorką wielu publikacji oraz prac naukowych dotyczących psychologicznych aspektów życia z HIV/AIDS, HCV, chemsex, w tym corocznie wydawanych rekomendacji Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS (PTN AIDS).  Zawodowo i prywatnie propaguje życie w podejściu uważności i współczucia (mindfulness & compassion). W czasie wolnym ćwiczy jogę oraz fascynuje się przyrodą i siłą natury.

monika doradca.jpg

Monika

Raj

Absolwentka Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji oraz Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim, trenerka umiejętności psychospołecznych, edukatorka seksualna, nauczycielka wychowania do życia w rodzinie. Doradczyni punktu testowania w kierunku HIV. Projektuje i realizuje zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie zdrowia, seksualności i umiejętności psychospołecznych. W procesie kształcenia w Szkole Psychoterapeutów GESTALT w Instytucie Integralnej Psychoterapii GESTALT w Krakowie.

bottom of page