top of page

Test na HIV

FES-www-sygnet-white.png

Koordynatorka Programu

Magda-2.jpg

dr n społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak

mail: m.bartczak@fes.edu.pl 

BEZPŁATNIE / ANONIMOWO / W 15 MINUT / W PUNKCIE LUB W DOMU

Mapa Google

ul. Nugat 3,

02-776 Warszawa – Ursynów

(przy Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji)

 

Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 16:00 – 20:00 (ostatnie badanie 19:30)

oraz w soboty w godzinach: 10:00 – 14:00 ( ostatnie badanie 13:30)

UWAGA! W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, w obu PKD ostatni klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

Mapa Google

ul. Marszałkowska 68/70,

 Warszawa – Centrum

(przy Laboratorium Medycznym Diagnostyka)

 

Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 16:00 – 20:00

(ostatnie pobranie 19:30)

UWAGA! W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, w obu PKD ostatni klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne prowadzone przez Fundację Edukacji Społeczne finansowane są ze środków Krajowego Centrum ds. AIDS Agendę Ministra Zdrowia oraz miasto stołeczne Warszawa

logo KC ds AIDS.png
Warszawa-znak-RGB-kolorowy-projekt_wspolfinansuje.png

Listę wszystkich Punktów, gdzie można zrobić test na HIV w Polsce, znajdziesz na:

zamowtestnahiv.pl

Testy domowe

Zrób test samodzielnie w domu 

Jeżeli chcesz zamówić bezpłatny test na HIV do samodzielnego wykonania w domu, wypełnij ankietę online znajdującą się w linku poniżej

 

Pamiętaj, na podstawie domowego testu na HIV jesteś w stanie wykluczyć zakażenie HIV dopiero po 12 tygodniach od ryzykownego zachowania. 

 

Test zareagował? Zgłoś się do najbliższego Punktu Konsultacyjno- Diagnostycznego lub Poradni Chorób Zakaźnych w Twoim Mieście.

 

Projekt jest finansowany dzięki wsparciu: GILEAD, DUREX, GSK x ViiV, Janssen. Projekt realizowany w ramach programu CORE współfinansowanego przez Unię Europejską.

Regulamin dostępny na stronie.

Plenerowe Testowanie na STI

Koordynatorka Programu

_T3B9581-Edit.jpg

Agnieszka Świderska

mail: a.swiderska@fes.edu.pl 

Fundacja Edukacji Społecznej realizuje bezpłatne i anonimowe testowanie na HIV poza Punktami Konsultacyjno-Diagnostycznymi. Celem projektu jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, którzy nie trafiają do punktów stacjonarnych.

Dzięki możliwości wykonania szybkich testów na HIV, kiłę i HCV na miejscu, podczas spędzania wolnego czasu, osoba nie musi podejmować takich kroków jak:

  • umówienie się na wizytę,

  • pojechanie do PKD,

  • oczekiwanie w placówce medycznej na wynik.

Przyjazne otoczenie i wsparcie kwalifikowanych pracowników pomaga minimalizować stres związany z badaniem.

Organizujemy bezpłatne testy na HIV w takich miejscach jak: kluby, festiwale, konferencje, wydarzenia plenerowe, koncerty, klubokawiarnie, przestrzenie miejskie.

Współpracujemy z: Metropolis Warszawa, Lunapark, Juwenalia, Pogłos, Bar Studio.

Nasze testowanie na HIV odbyło się podczas: UP TO DATE Festiwal, Parada Równości Warszawa, Juwenalia Warszawa, Juwenalia Radom, konferencja SeksON, wydarzenie SexWork Polska.

 

Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz zaprosić nas do swojej przestrzeni?

Napisz do koordynatorki.

Testowanie jest finansowane w ramach dotacji GSK

GSK and ViiV partnership logo lock up - PNG_edited.png

Nasi Doradcy

Magdalena Ankiersztejn-Bartczak.jpg

Magdalena
Ankiersztejn - Bartczak

Doktor nauk społecznych, pedagog, edukator seksualny, socjolog, certyfikowany edukator, konsultant i doradca HIV/AIDS, Prezes Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej, członek Światowego International AIDS Society, Europejskiego European AIDS Clinical Society i Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS (PTnAIDS), współautorka Polskich Rekomendacji „Zasady opieki nad osobami zakażonymi HIV”, członek European AIDS Treatment Group i Network of Low Prevalence Countries of Central and South East Europe (NeLP), koordynator i doradca Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych oraz Mobilnego Serwisu Redukcji Szkód, autorka wielu publikacji i programów edukacyjnych, uhonorowana Czerwoną Kokardką.

Agnieszka Górecka.jpg

Agnieszka
Górecka

Pedagog, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, edukatorka seksualna, certyfikowana konsultantka, doradczyni i edukatorka profilaktyki HIV. W warszawskich punkach testowania pracuje od 2008r. Wiceprezeska Fundacji Edukacji Społecznej. Prowadzi wykłady i warsztaty w tematyce zdrowia seksualnego oraz wsparcie indywidualne dla osób żyjących z HIV i ich bliskich. Uhonorowana Czerwoną Kokardką.

Żenia
Aleksandrowa

Od lat pracuje jako edukatorka seksualna; doradczyni ds. HIV/AIDS Fundacji Edukacji Społecznej, streetworkerka; partyworkerka. Z wykształcenia pedagożka, animatorka kultury, mongolistka i tybetolożka; naturopatka, konsultantka scen intymnych w teatrze. Współpracowała z Federą, Grupą Ponton, Fundacją Feminoteka, Instytutem Pozytywnej Seksualności, Teatrem Układ Formalny, TR Warszawa, Teatrem Powszechnym, Teatrem Baza; Instytutem Adama Mickiewicza; prowadziła dwa kanały na YouTube i audycję w radiu.

fes_ 4.jpg

Agnieszka
Świderska

Magister Zdrowia Publicznego specjalizacji Promocja Zdrowia i Epidemiologia. Profilaktyczka. Od 2019 r. certyfikowana doradczyni ds HIV/AIDS. Koordynatorka Projektu Test w latach 2018-2020. Szkoleniowiec w zakresie edukacji seksualnej. Absolwentka  Seksuologii Praktycznej na SWPS w Poznaniu. Zawsze miła i chętna do pomocy. Prywatnie miłośniczka przyrody i właścicielka psa Lokiego. Uhonorowana Czerwoną Kokardką.

Agnieszka Świderska.jpg
_T3B9858-Edit.jpg

Bogusława

Buga

Biolog, diagnosta laboratoryjny, specjalista analityki klinicznej z wieloletnim doświadczeniem w branży laboratoryjnej. Kierownik wieloprofilowego szpitalnego laboratorium medycznego. Specjalizuje się w analizie wyników badań diagnostyki szeroko rozumianych chorób infekcyjnych. Wykładowca na szkoleniach dla diagnostów laboratoryjnych. Członkini PTDL. Wykładowca na szkoleniach dla diagnostów laboratoryjnych. Od 5 lat certyfikowany doradca HIV/AIDS i pracownik PKD. Prywatnie niepoprawna optymistka i miłośniczka kotów.

Rafał Król.jpg

Rafał

Król

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje zainteresowania skupia wokół psychiatrii i seksuologii, w kierunku których planuje dalsze kształcenie. Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz społeczności LGBTQ+. Związany z Fundacją Edukacji Społecznej, koordynator kampanii społecznej zachęcającej do wykonywania testów w kierunku HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową, lider działań na rzecz pomocy i wsparcia dla osób problemowo używających chemseksu, certyfikowany doradca Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego, oraz Mobilnego Serwisu Redukcji Szkód, partyworker.

Patrycja

Wonatowska

Edukatorka seksualna, seksuolożka, terapeutka w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania, wykładowczyni na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej. Doradczyni Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych oraz Mobilnego Serwisu Redukcji Szkód. Udziela konsultacji z zakresu seksuologii w After Party.
Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, które działają na rzecz edukacji seksualnej oraz profilaktyki zdrowotnej HIV/AIDS.
Nominowana przez redakcję Wysokich Obcasów do grona Entuzjastek - grona kobiet wyróżnionych za zaangażowanie w budowanie świadomości społecznej, entuzjazm i skuteczność.

Patrycja Wonatowska.jpeg

Karolina Lisek

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarka realizująca specjalizację z chorób zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie. Od 2020r. związana z Fundacją Edukacji Społecznej, działa w Mobilnym Serwisie Redukcji Szkód, jako edukatorka oraz pracownik medyczny podczas bezpłatnego i anonimowego testowania w kierunku HIV, HCV, kiła. Certyfikowana doradczyni ds HIV/AIDS, streetworkerka i partyworkerka. Lekarka prowadząca konsultacje w sprawie PrEP w Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji. Uhonorowana Czerwoną Kokardką.

IMG-20220902-WA0019.jpg
Małgosia Abramowska.jpg

Małgosia

Abramowska

Wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współrealizatorka wielu projektów badawczych z obszaru uzależnień, członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami, Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej.Certyfikowana doradczyni z zakresu HIV/AIDS w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych anonimowych i bezpłatnych badań w kierunku HIV, HCV i kiły.

Natalia Juszczak.jpg

Natalia 

Juszczak

Psycholożka, specjalista psychoterapii uzależnień, trenerka grup, coach, psychoterapeutka psychodynamiczna w procesie certyfikacji w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Od  2019 roku Certyfikowana Doradczyni ds HIV/AIDS. 
Koordynatorka projektu AfterPartyFES. Pracuje również na Dziennym Oddziale Leczenia Uzależnień PL WAT.

Małgorzata

Kułaga

Magister psychologii w specjalizacji psychologia zdrowia i psychoterapia.

Od 2015 roku certyfikowany doradca do prowadzenia poradnictwa okołotestowego w zakresie HIV/AIDS.

Długoletnie doświadczenie i znajomość problematyki badań z zakresu diagnostyki medycznej.

Od wielu lat aktywnie uczestniczy  w różnych aspektach opieki medycznej. Posiada prawo do wykonywania zawodu pielęgniarki.

 

Małgorzata Kułaga.jpg

Malwina

Warszawaka

Od ponad ćwierć wieku zajmuje się tematyką HIV i AIDS. Nieco krócej pracuje w szkole, w której codziennie ćwiczy swoją cierpliwość, umiejętność rozmowy i dociekliwość. To wszystko pomaga jej w pracy z klientem Punktów Konsultacyjno – Diagnostycznych.
Na bieżąco uaktualnia swoją wiedzę na szeroko rozumianą tematykę związaną z HIV.
Obecnie pracuje również w Mobilnym Punkcie Redukcji Szkód, który dociera z pomocą do osób używających substancje zmieniające świadomość. Prowadzi zajęcia ze studentami z kierunków pedagogicznych. W wolnym czasie czyta książki, a gdy pogoda sprzyja - jeździ na hulajnodze, rowerze i rolkach. 
Uważa, że fajnie być członkiem zespołu PKD, który jest profesjonalny i życzliwy, a do pracy w punkcie przychodzi z pozytywnym nastawieniem. Lubi pracować z ludźmi, którzy lubią innych.

Malwina Warszawaka.jpg
Hubert Pawlik.jpg

Hubert

Pawlik

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista oceny technologii medycznych (HTA) oraz analityk danych. Certyfikowany doradca przez KC ds. AIDS. Związany z działalnością PKD od 10 lat. Wieloletnie doświadczenie oraz znajomość technologii medycznych pozwoliło mu zdobyć interdyscyplinarną wiedzę wykorzystywaną w pracy doradcy PKD

Ewelina Sadecka.jpg

Ewelina

Sadecka

Specjalista ds. epidemiologii, pielęgniarka, wykładowczyni akademicka i kursów specjalizacyjnych oraz edukatorka z zakresu epidemiologii.

Absolwentka Pielęgniarstwa i Zdrowia Publicznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwentka Studiów Podyplomowych z zakresu Zakażeń Szpitalnych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od 2014 doradczyni i pielęgniarka Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego testowania w kierunku HIV/AIDS.

Na co dzień pielęgniarka epidemiologiczna w Zespole Kontroli Zakażeń Szpitalnych w Dziecięcym Szpitalu Kliniczny przy ul. Żwirki i Wigury 63A w Warszawie.

Prywatnie mężatka, matka dwoje już dorosłych dzieci, właścicielka trzech kotów, miłośniczka kryminałów. W wolnych chwilach fotografuję i maluję obrazy.

Danuta

Wiewóra

psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, superwizor, wieloletni doradca PKD, koordynator Telefonu Zaufania AIDS, laureatka “Czerwonej Kokardki” symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV.

Danuta Wiewióra.jpg

Anna

Starzewska - Paciorek

AbsolwentkA socjologii Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW. Przez wiele lat pracowałA w sektorze organizacji pozarządowych. Od wielu lat interesuje ją tematyka HIV/AIDS jako temat nie tylko medyczny, ale również społeczny.

Inspiracją i wyzwaniem w jej pracy z ludźmi jest potrzeba rozmowy na tematy dla nich istotne, czasem trudne, bo wcześniej nie poruszane.

Prywatnie jest mamą trójki dzieci, dzięki którym wciąż doskonaali swoje kompetencje w zakresie: empatii, otwartości, negocjacji, komunikacji i zarządzania kryzysowego.

Anna Starzewska - Paciorek.jpg
Bogna Szymańska-Kotwica.jpg

Bogna 

Szymańska - Kotwica

Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii. Od lat pracuje jako psycholog w Poradni Profilaktyczno-Leczniczej Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie oraz Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych Fundacji Edukacji Społecznej oraz prywatnym gabinecie psychoterapii Minds of Hope. Jest autorką i współautorką wielu publikacji oraz prac naukowych dotyczących psychologicznych aspektów życia z HIV/AIDS, HCV, chemsex, w tym corocznie wydawanych rekomendacji Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS (PTN AIDS).  Zawodowo i prywatnie propaguje życie w podejściu uważności i współczucia (mindfulness & compassion). W czasie wolnym ćwiczy jogę oraz fascynuje się przyrodą i siłą natury.

monika doradca.jpg

Monika

Raj

Absolwentka Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji oraz Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim, trenerka umiejętności psychospołecznych, edukatorka seksualna, nauczycielka wychowania do życia w rodzinie. Doradczyni punktu testowania w kierunku HIV. Projektuje i realizuje zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie zdrowia, seksualności i umiejętności psychospołecznych. W procesie kształcenia w Szkole Psychoterapeutów GESTALT w Instytucie Integralnej Psychoterapii GESTALT w Krakowie.

bottom of page