top of page

Wsparcie i Terapia

FES-www-sygnet-white.png

Nasi terapeuci

Agnieszka Górecka.jpg

Agnieszka Górecka

Pedagożka, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu w procesie certyfikacji, praktyk oddechem, trenerka rozwoju osobistego. Prowadzi konsultacje i terapię indywidualną dla osób pełnoletnich oraz indywidualne sesje oddechowe.  

monika.jpg

Monika Raj

N. Juszczak.jpg

Natalia Juszczak

Psycholożka, trenerka grup, specjalistka psychoterapii uzależnień, psychoterpautka psychodynamiczna w procesie ceryfikacji, koordynatorka projektu AfterParty

A.Kwiatkowska.JPG

Agata Stola

W.Lewicka.JPG

Weronika Lewicka

Psycholożka, kognitywistka, specjalistka psychoterapii uzależnień, seksuolożka, psychoterapeutka psychodynamiczna w procesie certyfikacji, Współzałożycielka projektu AfterParty

307931931_5597481480273132_3534637206927935649_n_edited.jpg

Agnieszka Waluszko

Natalia Juszczak

Absolwentka Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji oraz Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim, trenerka umiejętności psychospołecznych, w procesie kształcenia w Szkole Psychoterapeutów GESTALT w Instytucie Integralnej Psychoterapii GESTALT w Krakowie.

Specjalistka zdrowia publicznego i polityki społecznej, certyfikowana doradczyni ds. HIV/AIDS. Dyrektorka Programu Redukcji Szkód w Fundacji Edukacji Społecznej, specjalistka psychoterapii uzależnień, seksuolożka. Psychoterapeutka psychodynamiczna procesie certyfikacji. Współzałożycielka projektu AfterParty

Psycholożka, psychoonkolożka

IMG_0462.jpg

Iza Jąderek

Psycholożka, seksuolożka, terapeutka. 

Autorka badań i publikacji z zakresu tożsamości płciowych i seksualności, książki „Seksolatki. Jak rozmawiać z młodzieżą o seksie” oraz "Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania.".

Edukatorka seksualna oraz trenerka umiejętności psychospołecznych (National Open College w Wielkiej Brytanii).

Współpracuje z organizacjami pozarządowymi (Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego, Fundacja Trans-Fuzja, Stowarzyszenie Akceptacja), zajmującymi się upowszechnianiem wiedzy o znaczeniu seksualności, a także pomocą i wszechstronnym wspieraniem osób narażonych na wykluczenia społeczne.

after_01.jpg
  • Czarny Facebook Ikona
  • Czarny Instagram Ikona

After Party

Centrum pomocy i wsparcia #afterpartyFES

Fundacja Edukacji Społecznej we współpracy ze Społeczną Inicjatywą Narkopolityki stworzyła centrum pomocy i wsparcia „#afterpartyFES”, którego celem jest ograniczanie szkód zdrowotnych związanych z używaniem substancji psychoaktywnych. 

#afterpartyFES to projekt, który opiera się na edukacji, wsparciu i pomocy bez oceny życiowych wyborów. Nasze centrum tworzy wyspecjalizowana kadra psychoterapeutów i seksuologów. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z pomocy placówki mogą zasięgnąć informacji o negatywnych skutkach używania narkotyków, otrzymać materiały edukacyjne oraz wsparcie z zakresu redukcji szkód. Jeżeli wyrażą gotowość mogą też skorzystać z programu terapeutycznego nastawionego na ograniczenie lub całkowite zaprzestanie używania, jak również kompleksowe poradnictwo i terapię chemsex. Pomoc i wsparcie znajdą u nas również rodzice oraz bliscy osób używających lub uzależnionych. Dodatkowo w ramach naszych działań prowadzimy porady prawne dla osób mających problem z policją przez substancje psychoaktywne. Wszystkie usługi są darmowe i całkowicie anonimowe. Jesteśmy otwarci na nowości, dlatego oprócz pracy terapeutycznej w gabinecie, wychodzimy również na zewnątrz. Organizujemy tzw: partyworkingi podczas których edukujemy i zwiększamy świadomość. Zależy nam na docieraniu do jak największej liczby osób, które potrzebują pomocy, a często nie mają odwagi lub wiedzy gdzie jej szukać.

Liczba odbiorców zgłaszająca się po pomoc do naszej placówki jest dla nas informacją, że nasze działania mają sens i są potrzebne.

Koordynator projektu - Natalia Juszczak

Kontakt do AfterParty:

 afterpartyfes@gmail.com

Specjaliście #afterpartyFES

W.Lewicka.JPG

Weronika Lewicka

Psycholożka, kognitywistka, specjalistka psychoterapii uzależnień, seksuolożka, psychoterapeutka psychodynamiczna w procesie certyfikacji, Współzałożycielka projektu AfterParty

A.Kwiatkowska.JPG

Agata Stola

Specjalistka zdrowia publicznego i polityki społecznej, certyfikowana doradczyni ds. HIV/AIDS. Dyrektorka Programu Redukcji Szkód w Fundacji Edukacji Społecznej, specjalistka psychoterapii uzależnień, seksuolożka. Psychoterapeutka psychodynamiczna procesie certyfikacji. Współzałożycielka projektu AfterParty

M. Jóźwiak.JPG

Michał Jóźwiak

Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, certyfikowany doradca HIV/AIDS. Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w procesie certyfikacji.

P. Wonatowska.jpg

Patrycja Wonatowska

Seksuolożka, edukatorka seksualna.

N. Juszczak.jpg

Natalia Juszczak

Psycholożka, trenerka grup, specjalistka psychoterapii uzależnień, psychoterpautka psychodynamiczna w procesie ceryfikacji, koordynatorka projektu AfterParty

Akademia Pozytywnego Życia

Projekt Akademia Pozytywnego Życia skierowany jest do osób żyjących z HIV i ich bliskich. 

rodziny.

Jego celem jest wsparcie osób seropozytywnych i ich bliskich po diagnozie HIV. Szczególnie ważne jest dotarcie do osób, które niedawno otrzymały diagnozę. Projekt realizuje wieloaspektowe bezpłatne formy pomocy udzielane przez najwyższej klasy ekspertów od lat zaangażowanych w pracę z osobami seropozytywnymi. Projekt obejmuje spotkania z ekspertami, konsultacje indywidualne w tym  poradnictwo psychologiczne, prawne, socjalne, warsztaty. 

APZ- RGB  Power Point & TV & Net copy_PNG_high_res.png

W ramach projektu realizowane są:

1. Konsultacje psychologiczne -Agnieszka Waluszko i Agnieszka Górecka

 2. Konsultacje  z prawnikiem - mec. dr n. prawnych Katarzyna Julia Kowalska

3. Konsultacje indywidualne - interwencja kryzysowa - Katarzyna Sikorska- Poradnia Profilaktyczno- Lecznicza;

4. Konsultacje indywidualne – doradca HIV/AIDS - dr n. społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak; 

5. Warsztaty rozwoju osobistego - dr n. społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak i Agnieszka Górecka, pedagożki,       
    edukatorki seksualne, trenerki rozwoju osobistego;

 

6. Nauka języka angielskiego: grupa początkująca i średnio zaawansowana, nabór tel. 22 646 48 86;

Wszystkie działania są BEZPŁATNE. Konsultacje i warsztaty realizowane są w siedzibie Fundacji Edukacji Społecznej lub online. Zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 lub pod adresem e-mailowym: sekretariat@fes.edu.pl

 

Projekt realizowany jest ze środków Urzędu m. st. Warszawy w ramach umowy 2021-2023 i realizowany jest w współpracy ze Stowarzyszeniem Pomoc Socjalna oraz przy wsparciu sponsora firmy GSK

Koordynator projektu - dr n. społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak

Kontakt: m.bartczak@fes.edu.pl

                        Sponsor projektu:                                                                                                                             Projekt współfinansuje:

GSK_ViiV_3D_RGB.png
akademia_pozytywnego_zycia.png
logo_pomoc socjalna_CMYK.jpg
logo UM.png

Nasi Specjaliści

Magda-2.jpg

Magdalena Ankiersztejn-Bartczak

Doktor nauk społecznych, pedagog, edukator seksualny, socjolog, certyfikowany edukator, konsultant i doradca HIV/AIDS, Prezes Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej, członek Światowego International AIDS Society, Europejskiego European AIDS Clinical Society i Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS (PTnAIDS), współautorka Polskich Rekomendacji „Zasady opieki nad osobami zakażonymi HIV”, członek European AIDS Treatment Group i Network of Low Prevalence Countries of Central and South East Europe (NeLP), koordynator i doradca Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych oraz Mobilnego Serwisu Redukcji Szkód, autorka wielu publikacji i programów edukacyjnych, uhonorowana Czerwoną Kokardką.

Agnieszka Górecka.jpg

Agnieszka Górecka

Pedagożka, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu w procesie certyfikacji, praktyk oddechem, trenerka rozwoju osobistego. Doradczyni w puknie testowania w kierunku HIV. Od wielu lat prowadzi warsztaty i wsparcie dla osób zakażonych i ich bliskich. Prowadzi konsultacje i terapię indywidualną dla osób pełnoletnich oraz indywidualne sesje oddechowe i grupy rozwoju osobistego.

Agnieszka Waluszko

Katarzyna Sikorska

KJK_foto.jpg

Katarzyna Julia Kowalska

Katarzyna Julia Kowalska – doktor nauk prawnych, radca prawny, nauczyciel akademicki, Przewodnicząca Rady Młodych Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Nauk Sądowych UW. Ukończyła specjalistyczny kurs poświęcony prawom dziecka: Child Protection: Children’s Rights in Theory and Practice w ramach inicjatywy edukacyjnej Harvard University. W 2020 r. ukończyła certyfikowane webinaria organizowane przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne: Kontakt telefoniczny z osobą w obniżonym nastroju/depresji i kryzysie suicydalnym oraz Wiedza o substancjach psychoaktywnych jako element profilaktyki samobójstw.

Autorka publikacji na temat specyfiki pracy prawników w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej. Prowadzi badania na styku prawa i medycyny, etyki prawniczej i bioetyki, specjalizując się w prawnych aspektach reformy polskiej psychiatrii. Publikuje na ten temat zarówno artykuły naukowe, jak i teksty publicystyczne. Stara się przeciwdziałać stygmatyzacji osób w kryzysach psychicznych i ich bliskich.

W ramach praktyki radcowskiej prowadzi doradztwo z zakresu praw pacjenta oraz prawa medycznego. Otacza pomocą osoby żyjące z chorobami przewlekłymi oraz z  wirusem HIV, jak również osoby bezdomne. Udziela wsparcia prawnego zarówno osobom uzależnionym, jak i ich bliskim, a także osobom w kryzysach psychicznych. 

Psycholożka, psychoterapeutka, psychoonkolożka. Doradczyni w puknie testowania w kierunku HIV. Od wielu lat  wsparcie dla osób zakażonych i ich bliskich. 

Psycholożka

bottom of page